Català - Español
bigot





CURRÍCULUM ARTÍSTIC

 

CURSOS I TALLERSviñeta

Stage de pandereta gallega amb Cristina Amarelo, 2010.

Stage d'uilleann pipe amb Patrick Molard : Bretanya, 2005.

Curs de viola de roda amb Marc Egea, C.A.T., 2001.

Stage de gaïda búlgara amb Petko Stephanov, C.A.T., 1999.

Stage de viola de roda amb Gilles Chabenat : A.I.Z., Sòria, 1997.

Curs "La música, eina d'educació intercultural": I.C.E., 1995.

Stage de danses gascones, amb Joan-Francès Tisner, Girona 1994.

Stage de whistle amb Ronan Browne : C.A.T., 1993.

Stage d'acordió diatònic amb Angel Berlices i Yann Dour, C.A.T., 1993.

Stage d'acordió diatònic amb Patrick Cadeillan: A.VV. Navas, 1992.

Curs de danses tradicionals europees: CRDF L'Artesà 1991.

Curs de gaita gallega i solfeig a l' Escola de Gaitas TOXOS E XESTAS, 1989/90/91. V Nivell.

 

GRUPS MUSICALS

Slàinte (música celta), des del 1993. Actuacions per tot l'Estat i l'estranger.

Cul de Sac (ball folk), des del 2006. Actuacions per tot l'Estat.

Caladrius (animació medieval), des del 2009. Actuacions per tot l'Estat.

3Q5 (cobla de tres quartans), des del 1999. Actuacions per tot l'Estat, Alemanya, Bèlgica i Itàlia.

Goliards animació medieval, 2001/2008. Actuacions per tot l'Estat.

Enric Cabreta (cantautor-rock català), 2000.

Nébeda (world fussió),1999/2005. Actuacions per tot l'Estat, Portugal, Irlanda, Itàlia. Grup amb un disc al mercat.

Shamrock (música celta), 1996/98.

The Barnyard Boys (irish pub songs), 1996/97.

Mandrágora Folk (ball folk), 1996/97. Actuacions per tot Catalunya

Ondina Xana (folk gallec), 1992/93/94/95 i 2000. Actuacions per tot Catalunya.

Grallers La Pessigolla (trad.català), 1992/93. Actuacions per tots els Països Catalans i Occitània.

Arann (música celta), 1989.

 

COL·LABORACIONS

En concerts, animacions i enregistraments :

El sueño de Morfeo, Sergio Dalma, Jaume Escala, Pep Sala i la Banda del Bar (Sau), Pep López, Los Stompers, José Mª Ribelles, Guida Sellarés, Bessiberri, Adolfo Osta, Eths Claouats, Arrivée d'air chaud, Cluricaun, Ricardo Sánchez (Lahiez), Oriol Aguilar, Camàlics, La Cremallera, Pingaliraina, Cel Blau, Ondara, Músics del Pont, Companyia de Teatre Tamquam, Toniton, Actua.

(veure secció : àlbums)

 

APARICIONS EN MITJANS DE COMUNICACIÓ

Televisió:

TVE: Eurovision'2013, TV3 i C33: Musical "El retaule del flautista" (2012), La Marató de TV3 (2011), programa Rodasons (Mandràgora Folk 1996, Slaìnte 1997 i Nébeda 2003). BTV: Slàinte (1995 i 1996). Canal Sur: Goliards.

Ràdio:

COM Ràdio amb Slàinte i Enric Cabreta, Catalunya Ràdio amb Nébeda, Ràdio Estel amb Slàinte, RNE Ràdio-4 amb Ondina Xana i Slàinte, iCAT FM amb Slàinte.

Premsa:

En diversos diaris i publicacions de l'Estat.

 

ALTRES ACTIVITATS

Conferències i xerrades a diverses escoles, biblioteques, conservatoris i centres culturals. A destacar: Escuela Mpal. de Música de Zaragoza, Conservatori d'Igualada, Xarxa de biblioteques i centres cívics de BCN, Escola Rosa Sensat, etc.

Col·laborador de la revista de temes culturals cèltics "Gwenva" 1992/93/94.

Col·laborador de la productora musical Music Lab en matèria de músiques ètniques, 2001.

Assessor musical de l'empresa d'hosteleria Sagardi. Management i música ambiental, 2002.

Soci de l'AIE (Artistas Intérpretes o Ejecutantes), carnet núm. 5743.

Soci de la SGAE (Sociedad Gral. de Autores y Editores), carnet núm. 90109.

 

  | | |
© Pello 2009